FANDOM


28 sierpnia

W Pierwouralsku wandale spalili pomnik ku czci Likwidatorów następstw na Czarnobylskiej AES. Incydent miał miejsce w nocy, o poranku dowiedziały się o tym odpowiednie służby.

Gdy przyjechałem, on był już chłodny, jakaś dobra dłoń tak skierowała sadzę, że nie uszkodziła inskrypcji. Odnowimy, wszystko wróci do normy. – mówi przewodniczący zgrupowania czarnobylan w Pierwouralsku Aleksandr Piszko.

Teraz kamienny monument osnuł się czarną sadzą. Spłonęły kwiaty i taśmy żałobne. Tabliczki pamięci, na szczęście, ocalały.

W 1987 roku z Pierwouralska do Czarnobyla wyjechało 207 osób, co czwarty zginął przez promieniowanie. Pomnik Likwidatorów stanął w kwietniu tego roku, ufundowany przez członków związku „Czarnobyl”. Teraz ci sami ludzie, na swój własny rachunek likwidują czyny wandali.

Źródło Edytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.